Ana Sayfa / HABERLER VE DUYURULAR / ÇALIŞTAYA DAVET: “TÜRK DIŞ POLİTİKASINDA İRAN TÜRKLERİ”

ÇALIŞTAYA DAVET: “TÜRK DIŞ POLİTİKASINDA İRAN TÜRKLERİ”

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) ve Tebriz Araştırmaları Enstitüsü  işbirliğinde; İran’da yaşayan Türk varlığının, İran Türkleri’nin bölgesel ve küresel denklemlere etkisinin ve Türkiye’nin politika alternatiflerinin ele alınacağı “Türk Dış Politikasında İran Türkleri” başlıklı çalıştay gerçekleştirilecektir.

Bu etkinlik; İran’da yaşayan Türk varlığının tarihi ve siyasi boyutlarıyla ele alınacağı, demografik durum analizi ışığında muhtemel senaryoların değerlendirileceği, İran Türkleri’nin bölgesel ve küresel denklemlere etkisi, İran’da kurulu rejimin dış politikada mezhep eksenli ve içeride Fars şovenizmi siyasetinin sonuna gelip gelmediğinin değerlendirileceği, Türkiye’nin bu gelişmeler karşısında nasıl politikalar izleyebileceğinin masaya yatırılacağı “Türk Dış Politikasında İran Türkleri” başlıklı bir çalıştay şeklinde gerçekleşecektir. Sahasında uzman isimlerin yer alacağı çalıştay bilimsel yöntemlerle icra edilecektir.

SASAM Uluslararası İlişkiler Masasının düzenlediği çalıştaya, konuya ilişkin görüşlerini ifade etmek veya dinleyici olarak katılmak isteyen tüm okuyucularımız davetidir. Çalıştaya katılım ücretsizdir.

Konu: “Türk Dış Politikasında İran Türkleri Çalıştayı”

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi 54/6 Kızılay ANKARA

Tarih: 29 Ekim 2019, Salı

Saat: 15:00 — 17:00

Bu yazıyı paylaşın

Benzer Konular

MALTA YARGILAMASI- H. ULUÇ GÜRKAN (ESKİ TBMM BAŞKANVEKİLİ)

“Ermeni Mezaliminin 100. Yılında Tarihi Gerçekler: İran’ın Batı Azerbaycan Eyaletinde Ermeni Mezalimi” Uluslararası Sempozyumun Bildirileri …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *