Ana Sayfa / HABERLER VE DUYURULAR / 15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımaları Konferansı Gerçekleştirildi

15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımaları Konferansı Gerçekleştirildi

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya İş Dünyası tarafından düzenlenip 3 gün boyunca devam eden 15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımaları Konferansı 24-26 Ağustos tarihleri arasında Kütahya’nın Dumlupınar üniversitesinde gerçekleştirildi. 32 farklı ülkeden akademisyen, gazeteci ve bürokratın katıldığı bu konferansta 15 Temmuz darbe girişiminin İslam Coğrafyasında yansımaları incelendi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde geçirilen bu konferansta Tebriz Araştırmaları Enstitüsü İran Uzmanı ve Araznews haber sitesi başyazarı Babek ŞAHİT 15 Temmuz ve sonrasında yaşananların İran medyasında yansımalarını anlattı.

Konferansın açılış konuşmasını Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Bülent Cırık yaptıktan sonra Türkiye’nin Çad Eski Büyükelçisi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kavas, Kütahya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Nafi Güral, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören,  Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı ve Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir konuşma yaptılar.

Bu konferansa Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, İran, Afganistan, Tacikistan, Fas, Cezayir, Mısır, Sudan, Etiyopya, Somali, Nijerya, Nijer, Senegal, Libya, Tunus, Kamerun, Güney Afrika, Gana, Lübnan, Suriye, Irak, Filistin, Ürdün,  Suudi Arabistan, Katar, Umman, Yemen, Bahreyn, Kuveyt, Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya, Arnavutluk,  Pakistan, Bangladeş, Hindistan, Endonezya, Malezya,  Şili, Kolombiya, Bolivya, Fransa, Belçika, İngiltere ve Rusya Federasyonu’ndan konuşmacılar ve katılımcılar olmuştur.

K-1 - Kopya

K-8

K-6

K-7

K-3

Bu yazıyı paylaşın

Benzer Konular

GÜNEY AZERBAYCAN (İRAN) TÜRKLERİNDE NEVRUZ BAYRAMI- BABEK ŞAHİT

Türk kültürünün önemli geleneklerinden biri olan Nevruz Bayramı, Türk Dünyası’nın birçok bölgesinde olduğu gibi Güney …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *